Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva u Dalibora Homoly

2. 4. 2012
Dnes v první dubnový den roku 2012 se mi konečně podařilo splnit můj slib , který jsem už před pěknými pár dny  Daliborovi dal. Až jsem si začal připadat jak ředitel slibotechny. Dnešní počasí nic moc. Teplota blížící se k bodu mrazu, vítr zataženo. Dalibor už naše auto vyhlížel a vítal nás před brankou svého domu. Ptám se ho co holubi. Ukázal na oblohu a tam vysoko nad námi na zamračeném nebi jsme viděli 3 vzdálené tečky. Nebyly to tečky ale tříčlenné tréninkové hejno jeho tiplerů Daliborovi, který se loni s námi pustil do záchrany pražského středozobého rejdiče jsem přivezl dva žlutěprohé střeďáky a 2 vybělené žluté bělouše, které posílí jeho hejnko z loňského roku. Dalibor, zkušený chovatel anglických tipplerů nám loni přislíbil, že nám pomůže vrátit středozobé pražáky zpátky na oblohu, kam patří.
      Se zájmem jsem si prohlédl Daliborovo chovatelské zařízení ve kterém najdeme takly a anglické tipplery , ke kterým jak už jsem se zmínil v loňském roce přibyli středozobí pražáci. Chovatelské zařízení pro takly má krásně přístupné ze zahrady, angličtí tippleři jsou umístěni ve dvou komorových holubnících na půdě. V loňském roce používal ke stahování holubů ze vzduch vábníky, v letošním roce své holuby přivolává pískáním. Držíme mu palce, ať jeho odchovy dělají radost nejen jemu, ale ať jsou posilou i pro další členy našeho klubu, popřípadě zájemce, kteří si jak věříme cestu do našich řad najdou, neboť tolik zapomínaní středozobí pražáci se stali jednou z priorit našeho klubu a já věřím, že s pomocí několika nadšenců, pro které je samozřejmé spolu spolupracovat se to podaří. A Dalibor, který je členem ZO ČSCH Krásné Pole ve kterém i bydlí je právě jedením z  nadšenců kterým věříme, že nám pomůže zviditelnit  již leta neviditelného pražského středozobého rejdiče. Fotografie z dnešní návštěvy u Dalibora najdete ve fotogalerii.
 
Ing. Gerhard Stein