Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lipsko 2012 - úspěch českého holubářství

30. 12. 2012
Lipsko 2012 - úspěch českého holubářství
Evropská výstava drobného zvířectva v Lipsku je již tradičně svátkem pro mnohé chovatele, kteří neváhají a tuto výstavu si nenechají ujít.Současně je to i možnost, jak prezentovat široké chovatelské, i nechovatelské veřejnosti jednotlivá národní plemena.
Náš „Klub chovatelů Českých rejdičů a Pražských rejdičů středozobých“, měl možnost se na této prezentaci letos taktéž podílet.Byli jsme požádáni přichystat pro Lipskou výstavu dvě propagační voliéry.Jednu s Českými rejdiči a druhou, jak jinak s Pražskými rejdiči středozobými.
Čecháčci z mého holubníku byli vystaveni - 4x žlutěplaví a 4x bělouši žlutopruzí.Střeďáci Pavla Vajse se představili - 2x modří vlaštováci , 2x modří bělouši , 2x bělouši černohrotí,1x bělouš červeně pruhový a 1 x červeně plavý.Expozice byly doplněny propagačnímy materiály v německém jazyce, které zajistil ing. Gerhard Stein. Obzvláště pro Pražského rejdiče středozobého to byla významná událost, protože v Lipsku vyvrcholilo dlouholeté úsilí českých holubářů o mezinárodní uznání tohoto holuba. 7.12.2012 byl totiž Pražský rejdič středozobý uznán pro zapsání do Evropského seznamu plemen!Veliké poděkování a uznání za tento počin patří příteli Alexandru Veselému a Pavlu Wiederovi, kteří se o toto zasloužili
 

Náš klub je hrdý na to, že svou trochou mohl přispět k tomuto úsilí.

Jiří Jackiv 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Lipsko 2012