Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubová výstava a výroční schůze klubu – Klimkovice 2015

12. 10. 2015

12. a 13.9.2015, proběhla v Klimkovicích každoroční tradiční výstava drobného zvířectva místní ZO ČSCH.Při této příležitosti, se taktéž již počtvrté konala naše klubová výstava. Opět se sešlo to nejlepší z chovu našich členů.

Čeští rejdiči byli zastopení počtem 23ks ve čtyřech barevných rázech.Prim hráli černohrotí čápci, kteří se těší největší oblibě pro svůj líbivý vzhled.Dále byli vystaveni modří černopruzí, heterozygotní bělouši a stříbřití pruhoví.První polovina září,  je pro naše holuby s pernatými ozdobami přeci jen trochu skorý termín a proto u některých jedinců byl vidět problém s ne uplně dobrou kvalitou opeření.Shodly jsme se také na tom,že nejdůležitějším cílem  u čecháčků bude sjednocení typu hlav.

dsc04553.jpg

 

 

 

 

 

 

dsc04490.jpgI Pražští rejdiči středozobí měli co nabídnout.Silně zastoupeni byli  červení bělouši  a červeně plaví  ve velmi slušné kvalitě.Černí  vlaštováci  byli co do postav na slušné úrovni, leč s čistotou kresby, na které se musí pracovat a pracovat s přísnou selekcí.Zvláště protažení černé barvy na hrdle až k hranici ramen  je stále jen přáním.Co je pozitivní, že se začínají objevovat jedinci se světlým okem.Perlové oko je (mimo jiné) cílem našich budoucích odchovů. Z dalších rázů byli vystaveni modří běloprsí, bělouši černohrotí a bílí.Celkem 32ks.

Vedle těchto dvou plemen stěžejních pro náš klub,naši členové vystavili i 26 ks Pražských krátkozobých rejdičů, které taktéž chovají.

Tento rok se taktéž nesl ve znamení mimořádných voleb do výboru.Novým jednatelem se po volbě přítomných členů stal Martin Göttlicher, chovatel Pražských rejdičů středozobých, a pošťáků.

Na schůzi jsme rovněž probrali možnost změnit způsob konání klubové výstavy tak, abychom své chovy mohli mezi sebou lépe zhodnotit, porovnat a vyměnit si více zkušeností.Chceme ji pojmout trochu komornějším způsobem v jiném termínu, ale opět v Klimkovicích.Posledním bodem schůze bylo přijetí dvou nových mladých členů.

Co říci závěrem? Bylo příjemné se po roce setkat se všemi členy klubu, kteří na schůzi přijeli, a tváří v tvář společně  „ HOLUBAŘIT  ‘‘ a probírat ty naše chovatelské radosti i strasti.

Klub prostě žije a s ním i naši holubi !

Jiří Jackiv 

Foto: E. Karbanová