Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ing. Gerhard Stein

24. 3. 2011

     Bydlím v Opavě a české rejdiče chovám 4 roky od chvíle kdy jsem si pořídil první chovné páry od přítele Pava Vajse. V současné době mám pocit, že i když se konečně začíná mluvit stále častěji o národních plemenech, nevidím, že by se kolem tohoto rejdiče dělo něco významného, co by mu pomohlo dostat se i mimo hranice České p1030466hlava.jpgrepubliky. jeho nevýhodou bylo, že původně byl lokálním plemenem. Dnes naštěstí tomu tak není a český rejdič se dostal na různá místa naší republiky. Tady nastává potíž. Mnohdy dotyčný chovatel neví s kým by ve své oblasti spolupracoval. Proto jsme se rozhodli oslovit v první fázi tu část chovatelské veřejnosti, které internet není cizí, zdali by neměla zájem o spolupráci v oblasti propagace a chovu českého rejdiče.Jsme přesvědčeni, že by to mohl být jeden ze způsobů, jak by se chovatelé českých rejdičů dostali z anonymity. Čím více lidí bude o nás vědět, tím větší je šance, že se mezi nás dostanou další zapálení nadšenci.

     Ze to jde o tom jsem se měl možnost přesvědčit u plemene Slezský barevnohlávek, které mne dovedlo do Klubu chovatelů slezských plemen, kde v solučasné době zastávám funkci jednatele.

 Gerhard Stein, tel. 608 712 436, e mail. stein@staz-opava.cz

Včera večer jsem chytal v mém holubníku na tyči dva páry českých rejdičů, které se ne a ne spářit dohromady tak jak potřebuji. Po příchodu domů jsem v zrcadle viděl následující:p1030492.jpg